phoca_thumb_s_konferencja_olsztynW dniach 25-26 lutego w Centrum Konferencyjnym w Olsztynie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ile warte jest Twoje życie? Prawne i społeczno - kryminologiczne aspekty porwań dla okupu”.
 
Projekt organizowany jest przez olsztyńską grupę Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA, we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UWM w Olsztynie. Patronat Honorowy nad konferencją objęli między innymi Krzysztof Kwiatkowski - Minister Sprawiedliwości RP, a także prof. Józef Górniewicz – Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
 
Celem konferencji jest ukazanie aspektów prawnych oraz zagadnień praktycznych przeciwdziałania i zwalczania zjawiska porwań dla okupu.
 
Pośród licznych gości ze świata nauki znajdą się osoby, które zetknęły się z problemem bezpośrednio, jak rodzina porwanego kilka lat temu Krzysztofa Olewnika, pani Danuta i pan Włodzimierz Olewnik.
 
Aspekty prawne jak i kryminologiczno - społeczne omawianego tematu poruszane będą w postaci referatów przez ludzi uznanych w świecie naukowym jak prof. Wiesław Pływaczewski, czy prof. Stanisław Pikulski, a także przez osoby, które z porwaniami mają do czynienia ze względu na swoją pracę. Wśród takich gości znajdą się między innymi Dariusz Loranty - negocjator policyjny, czy Sławomir Mierzwa - Komendant Wojewódzki KWP w Olsztynie. W konferencji udział weźmie również były Prokurator Krajowy i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - dr Janusz Kaczmarek, który w swoim dorobku naukowym posiada publikacje na temat porwań dla okupu. Swoją obecność potwierdzili również przedstawiciele jednostek pozarządowych takich jak Stowarzyszenie Detektywów Polskich czy Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa. Swoją prelekcje wygłoszą także przedstawiciele policji, którzy opowiedzą o akcjach związanych z porwaniami. Pracę antyterrorysty „od kuchni” przedstawi były antyterrorysta - Jerzy Dziewulski. Dodatkową atrakcją konferencji będzie pokaz agentów ochrony, a także pokaz wykrywania środków wybuchowych przez jednostkę specjalną policji. Dla gości planowana jest kolacja połączona ze zwiedzaniem miasteczka akademickiego - Kortowa oraz Starego Miasta.
 
Patronat medialny nad projektem objęli: TVP Olsztyn, TV Kortowo, radio ESKA, radio Planeta.fm, radio UWM FM i miesięcznik Życie Olsztyna.
 
Wszystkie informacje dotyczące konferencji takie jak pełna lista gości, ramowy plan wypowiedzi gości mogą państwo znaleźć na oficjalnej stronie internetowej konferencji: http://porwania.bo.pl.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->