euhePrzebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej, poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej zapewni lepsze warunki kształcenia praktycznego studentów Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Wynikiem realizowanego projektu, będzie nowopowstały budynek w pełni zabezpieczający możliwość kształcenia studentów według najnowszych standardów i technologii z wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne warunki, objawy i otoczenie zdarzeń medycznych. Studenci otrzymają możliwość zdobywania wiedzy w praktyce i w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które spotkają ich w późniejszej pracy.

Nadrzędną ideą CDiSM jest element kształcenia polegający na wspólnym treningu zespołów medycznych na wielu poziomach i specjalizacjach świadczenia opieki medycznej, począwszy od pomocy przedszpitalnej, symulatorów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, sali operacyjnej po salę porodową. Powstaną również pracownie kształcenia umiejętności, które umożliwią studentom doświadczenie wszystkich działań mających miejsce w świecie realnym - od zachorowania lub wypadku, poprzez proces leczenia, aż do rehabilitacji pacjenta, a także wykształcenie i doskonalenie umiejętności z zakresu nauk morfologicznych, podstaw medycyny, czy nauk przedklinicznych.
image1Celem projektu jest najwierniejsze dostosowanie warunków kształcenia wyższego do potrzeb rynku pracy w zakresie zawodów medycznych, atrakcyjniejsze kształcenie praktyczne odpowiadające dzisiejszym standardom, zwiększenie poczucie bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększenie poczucia pewności posiadanych umiejętności przez osoby rozpoczynające pracę w zawodach medycznych. Równolegle zaspokajając popyt na kształcenie w zakresie oferowanych przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną, takich kierunków jak: pielęgniarstwo (studia I i II stopnia), ratownictwo medyczne (studia I stopnia) i fizjoterapia (jednolite studia magisterskie).
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->