Studia w tym zakresie mogą być świetną inwestycją. Dlaczego? Żyjemy świecie informacyjnym, a informacja stała się wartością samą w sobie. Z pewnością wzrastać będzie zapotrzebowanie na kompetentnych specjalistów, umiejących sobie radzić z poszukiwaniem, gromadzeniem i prezentowaniem znacznych ilości danych. Kto powinien wybrać takie studia? Przede wszystkim osoby skrupulatne, które z natury są niezwykle ułożone i dokładne. Osoby o takich cechach odnajdą się najlepiej najpierw na studiach, a później w pracy. Kim jest absolwent Informacji naukowej i bibliotekoznawstwa? 


Ekspert przyszłości - absolwent Informacji naukowej i bibliotekoznawstwa

To kompetentny specjalista, który bardzo dobrze zna realia oraz zasady pracy różnych typów bibliotek i archiwów. W sposób efektywny porusza się w wirtualnym świecie internetowych, specjalistycznych baz danych. Potrafi szybko i skutecznie pozyskiwać informacje o strategicznym znaczeniu, nie tylko dla środowiska naukowego, ale również biznesowego.

Zastosowania wiedzy zdobytej na kierunku

W dużej części korporacji, przedsiębiorstw, instytucji i firm niezbędna jest obecność specjalistów ds. pozyskiwania różnego typu informacji, tzw. infobrokerów. Zajmują się oni przeszukiwaniem, najczęściej niewidocznych, dla zwykłych wyszukiwarek obszarów Internetu, w poszukiwaniu istotnych dla firmy danych, materiałów, wyników badań naukowych, czy rozwiązań technicznych.

Zawodowe szanse absolwenta Informacji naukowej i bibliotekoznawstwa

Ostatecznym przeznaczeniem absolwenta tego kierunku, nie musi być zatem dożywotnia praca w bibliotece, z perspektywą zarobków na poziomie najniższej krajowej, powiększonej o wysługę lat i 50 zł dodatku motywacyjnego.

Program studiów na kierunku Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Studia obejmują różne, związane z bibliotekarstwem, informatyką oraz prawem wydawniczym i autorskim dziedziny wiedzy. Nie można zapomnieć, o konieczności intensywnej nauki języków obcych, gdyż bez nich specjalista od informacji naukowej jest ślepy i głuchy.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->