Sztuka rejestracji obrazu jest kierunkiem unikatowym. Studenci zapoznają z tradycyjnymi i nowymi technikami rejestracji obrazu. Zdobędą wiedzę i doświadczenie zarówno w pracowniach klasycznej fotografii i animacji oraz pracowniach komputerowych i multimedialnych. Kandydaci na ten kierunek powinni być uzdolnieni plastycznie, przyda się również wyobraźnia i zmysł artystyczny. Co zdawać na maturze? Praktycznie żaden z prowadzonych przedmiotów w szkole nie łączy się z tym, co obejmuje program zajęć, natomiast z pewnością przyda się znajomość sztuki i kultury.

W trakcie studiów:

Program studiów zawiera liczne przedmioty praktyczne z malarstwa, rysunku, fotografii i animacji oraz technik zapisu i obróbki obrazu. Pozwala to zapoznać studentów z pracą na stosowanymi współcześnie narzędziami do realizacji obrazu, takimi jak: aparaty cyfrowe, kamery oraz komputery.

Po studiach
Absolwent tego kierunku znajdzie pracę przy produkcjach filmowych, w studiach fotograficznych i magazynach; sprawdzi się również jako animator filmów oraz grafik.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->