Kierunek Teleinformatyka łączy wiedzę z zakresu technik informatycznych i telekomunikacyjnych. Powstał w odpowiedzi na znaczne zbliżenie się tych dziedzin. Teleinformatyka jest w tej chwili jednym z podstawowych czynników gospodarczego i społecznego rozwoju każdego kraju. Postępująca informatyzacja systemów telekomunikacyjnych i stosowanie zaawansowanych technik telekomunikacyjnych w systemach informatycznych wymaga specjalistów w zakresie teleinformatyki, mogących pochwalić się wiedzą z zakresu zastosowań telekomunikacji w informatyce i zastosowań informatyki w telekomunikacji.


W trakcie studiów:
 

W trakcie studiów na kierunku teleinformatyka student zdobywa wiedzę i umiejętności niezbędne do wdrażania i eksploatacji układów, urządzeń  i systemów elektronicznych oraz systemów, sieci i usług telekomunikacyjnych. Program obejmuje także  wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki. Student teleinformatyki ma zrozumieć działanie współczesnych systemów komputerowych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych i inżynierii oprogramowania umożliwiającą aktywny udział w realizacji projektów informatycznych. Na kierunku teleinformatyka kształtowane są także umiejętności programowania komputerów oraz pracy w zespołach programistycznych. 

Po studiach: 

Rozwiązania teleinformatyczne zapewniają także bezpieczeństwo naszych informacji w cyfrowym świecie, co więcej - dbają o nasze osobiste bezpieczeństwo w świecie rzeczywistym. Teleinformatyka zajmuje się również rozwojem systemów wspomagających nas w życiu codziennym, takich jak transport, e-administracja, e-bankowość czy elektroniczna wymiana dokumentów. Absolwent kierunku Teleinformatyka jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkujących sprzęt telekomunikacyjny oraz w przedsiębiorstwach operatorskich sieci i usług telekomunikacyjnych, organach administracji publicznej i przedsiębiorstwach eksploatujących systemy teleinformatyczne, firmach projektujących i wdrażających nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->