Bardzo wiele przedmiotów codziennego użytku nie mogłoby zostać wyprodukowanych, gdyby nie osoby odpowiedzialne za projekt warstwy wizualnej, na który składają się między innymi: forma, kolor, czy faktura. Dotyczy to nie tylko przedmiotów o charakterze użytkowym, ale także różnego rodzaju opakowań oraz samych produktów. Choć studia na kierunku Wzornictwo nie są hitem ostatnich lat, warto jednak pamiętać, że pracy dla designerów z pewnością nie zabraknie. Można spotkać opinie analityków, w myśl których liczba miejsc pracy w tym zawodzie będzie stale rosnąć.


Jakie warunki trzeba spełnić by dostać się na Wzornictwo?

Każda uczelnia ustala swoje własne procedury związane z rekrutacją. Wiele zależy od tego, czy chcesz zdobyć tytuł licencjata, magistra, czy inżyniera. Decydując się na studia realizowane na politechnice musisz pogodzić się ze zwiększoną obecnością przedmiotów ścisłych w programie studiów. Niektóre uczelnie, oprócz dobrego świadectwa maturalnego, wymagają także pomyślnego zaliczenia dodatkowego egzaminu z rysunku lub przedstawienia teczki prac kandydata. Aby dostać się do takiej szkoły, warto przejść kurs rysunku, który pomoże zyskać umiejętności szczególnie cenione w trakcie selekcji kandydatów.

Czy Wzornictwo to trudne studia?

Podział na trudne i łatwe studia już dawno został zatarty. Pytanie, czy będziesz męczyć się w trakcie nauki należy raczej do grupy pytań o indywidualne predyspozycje zawodowe. Jeżeli masz talent plastyczny, otwartą wyobraźnię, kreatywność i potrafisz przy tym zachować ścisłość myślenia - Wzornictwo to studia dla Ciebie.

W jaki sposób szukać pracy po ukończeniu Wzornictwa?

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że Twoje studia są świetnym atutem na współczesnym rynku pracy. Jeżeli wyspecjalizowałeś się w jakiejś wąskiej dziedzinie, np. ceramice rozpocznij poszukiwania pracy od tej właśnie branży. Dzięki wielu semestrom nauki zyskałeś też wiele ogólnych wiadomości o designie, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco nagiąć Twoje wcześniejsze zainteresowania, wykorzystać w pełni wiedzę ze studiów i zająć się projektowaniem wizualnej strony aplikacji mobilnych! Nie obawiaj się podejmować wyzwań, bądź otwarty na to, co przyniesie Ci los!
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->